Egzersizler

Hızlı okuma programımızda onlarca egzersiz aracı bulunmaktadır. Bu araçlar ile göz kaslarınızı geliştirebilir, Görme alanınızı genişletebilir, Algılama Becerilerinizi yükseltebilir, Aktif görme ve algılama yetinizi geliştirebilirsiniz.

 

TAKİSTOSKOP EGZERSİZİ

Takistoskop gözün görme çevikliğini arttırma çalışmalarında kullanılan bir araçtır. Bu araç bir metni 10ms ile 100ms arasında bir hızla gösterip gözünüzün görme çevikliğini arttırır.

Eğitim Platformumuzda 2 farklı takistoskop egzersizi vardır. Biri kelimeleri sabit konumda gösterirken, diğeri kelimeleri farklı konumlarda göstererek hem göz kasınızı geliştirir hem de görme çevikliğinizi arttırır.

Takistoskop çalışmalarınız merkezi veri tabanına kayıt edilerek aşama aşama size seviye yükselme imkanı tanır.

GRUPLAMA EGZERSİZİ

Gruplama eğitiminde amaç gözümüzün okuma yaparken kelime grubunun ortasına odaklanmasını sağlayıp metni blok halinde görmeyi sağlamaktır.

Hızlı okuma için kelimelere değil kelime gruplarına odaklanmak lazımdır. Bu araç size kelime gruplarına odaklanmayı ve fotoğrafik görmeyi öğretir.

Bu araçta okuma metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız sağlanmıştır.

Gruplama çalışmalarınız merkezi veri tabanına kayıt edilerek aşama aşama size seviye yükselme imkanı tanır. Gelişim durumu çizelgenizde hangi tarihte kaç kelimelik çalışmalar yaptığınızı görebilirsiniz.

 

GÖLGELEME EGZERSİZİ

Gölgeleme eğitiminde de amaç gruplama gibi gözümüzün okuma yaparken kelime grubunun ortasına odaklanmasını sağlayıp metni blok halinde görmeyi sağlamaktır.

Gruplamadan farklı olarak size metnin okunma durumuna göre metnin geri kalanının silinmesi, metnin okunmayan yerlerinin silinmesi vs. gibi ekstra özellikler sunar. Bu saya de sadece görmeniz gereken metin bloğuna odaklar.

Bu araçta okuma metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız sağlanmıştır.

 

HIZLI OKUMA EGZERSİZİ

Hızlı okuma egzersizleri ile metinler okuyabilir, o anki anlık okuma hızınızı öğrenebilir ve okuma hızınızı sürekli test edebilirsiniz.

Bu araçta okuma metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız sağlanmıştır.

Bu egzersiz sonuçları merkezi veri tabanına kayıt edilerek gelişim seviyeniz sürekli takip edilir. Ayrıca görme sorunlarına karşı font büyüklüğünü kendiniz ayarlayabilirsiniz.

 

ANLAMA EGZERSİZİ

 

Anlama egzersizi ile okuduğunuz metinleri anlayıp anlamadığınız test edilir. Size rastgele veya seçtiniz metin okutularak okuma sonunda metinle ilgili anlama soruları sorulur. Sorulara verdiğiniz cevaplara göre anlama oranınız tespit edilir.

Bu egzersiz sonuçları merkezi veri tabanına kayıt edilerek gelişim seviyeniz sürekli takip edilir.

 

GÖZ KASLARINI GELİŞTİRME EGZERSİZİ

 

Göz kaslarını geliştirme egzersizi ile göz kaslarınız geliştirilir. Ekranda size bir şekil gösterilerek o şekli gözlerinizde takip etmeniz istenir. Gün geçtikçe göz kaslarınızın çevikliği ve hızının arttığınız fark edeceksiniz.

 

İKİZ GÖRME EGZERSİZİ

Bu çalışma gözün bir noktaya odaklandığında daha geniş bir alanı görmesini sağlar. Bir noktaya baktığımız an ne kadar çok kelime görebiliyorsak o kadar hızlı okuruz.

 

METRONOM EGZERSİZİ

Metronom çalışması göz kaslarınızın gelişmesinin yanı sıra gözünüzü hızlı okuma tekniklerine alıştırır.

 

KELİME AYIRT EDEBİLME EGZERSİZİ (DİSLEKSİ TEDAVİSİ)

 

Özellikle disleksi rahatsızlığı bulunan öğrencilerimize yönelik hazırladığımız bu egzersiz ile disleksi rahatsızlığı olan öğrencilerimiz kendilerini geliştirebilirler. Günlük hayatta en büyük sıkıntımız birbirine çok benzer kelimeleri ayırt edemememizdir. Bu çalışma ile beynimizin kelimeleri ayırt edebilme özelliğini ve dikkat kabiliyetini geliştirebiliriz.

 

HARF SAYMACA EGZERSİZİ (DİSLEKSİ TEDAVİSİ)

 

Özellikle disleksi rahatsızlığı bulunan öğrencilerimize yönelik hazırladığımız bu egzersiz ile disleksi rahatsızlığı olan öğrencilerimiz kendilerini geliştirebilirler. Bu araç size hızlı algılamayı, ayırt etmeyi, işlem yapmayı ve yapılan işlem sonucunu akılda tutmayı sağlar.

 

OYUNLAR

Hızlı okumamızı ve hafıza kullanımını geliştiren onlarca oyun yer almaktadır.